Śniadanie- najważniejszy posiłek w ciągu dnia?

Śniadanie- najważniejszy posiłek w ciągu dnia?

O tym, że śniadanie jest bardzo ważne i nie należy go unikać wie każdy. Nie każdy jednak wie, co należy spożyć, aby mieć energie na cały dzień i siłę na trening.

Co należy zjeść na śniadanie to zależy w głównej mierze od tego, kiedy mamy zamiar wykonać trening. Jeśli trening wykonujemy rano to śniadanie należy spożyć co najmniej 2h przed rozpoczęciem wysiłku. W tym przypadku świetnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju owsianki, jaglanki, omlety.

 

Należy zadbać o to, aby posiłek składał się z węglowodanów złożonych, dobrej jakości białka i witamin. Możemy tutaj spożyć musli z jogurtem i owocami, omlet z owocami lub owsiankę.

 
 
 
 

Niektórzy treningi wykonują wcześnie rano jeszcze przed pracą. W takim przypadku nie jest możliwe spożycie posiłku 2h przed rozpoczęciem treningu. Tutaj możemy postawić na koktajl np. banan+napój sojowy+ miód.

 

W dni z intensywnymi treningiem lub z wyścigiem na śniadanie lepiej unikać błonnika. Możemy więc spożyć ryż biały z dżemem lub makaron z dżemem i bananem.

W dni przeznaczone na regenerację na śniadanie można spożyć jajecznicę, kanapki, tosty. Nie muszą to być posiłki oparte o węglowodany, można postawić na posiłek białkowo-tłuszczowy.

 
 

Należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu. Rano powinniśmy wypić co najmniej 400-500ml płynów. Kawa nas niestety nie nawodni 😉