MŚ Cycling Academy

MŚ Cycling Academy to nowatorski projekt treningowo-dietetyczny w MŚ Cycling & Dietetyka.

Jest to kompromis pomiędzy  gotowymi planami treningowymi, a indywidualną opieką trenerską. Dodatkowo nauczysz się w komponować szybką i prostą dietę z uwzględnieniem treningów.

 

 

MŚ CYCLING ACADEMY TO:

  • Plan treningowy na okres 28 dni pod wyścigi szosowe, maratony MTB, XCO, gravel, ultra lub po prostu plan na poprawę ogólnej kondycji na rowerze.

 

Wypełniasz specjalną ankietę oraz wybierasz 2-3 imprezy docelowe i na tej podstawie dobieramy dla Ciebie odpowiedni program treningowy.

Do wyboru jest plan dla początkujących zawierający 4 treningi tygodniowo lub średniozaawansowanych, zawierający 4-5 treningów tygodniowo.

Plany są przesyłane za pomocą platformy TrainingPeaks.

Do wyboru są treningi realizowane z użyciem miernika mocy lub pulsometru.

 

TrainingPekas jest kompatybilny ze Zwiftem, Garminem czy Wahoo, dzięki czemu nie musisz pamiętać o tym jak wykonywać trening. Twoje urządzenie będzie Cię na bieżąco informowało na jakiej mocy lub tętnie masz w danej chwili jechać.

 

  •  Elastyczny plan żywieniowy z indywidualnym uwzględnieniem zapotrzebowania kalorycznego do danego treningu:

 

Przygotowanych będzie 7 propozycji śniadań, II śniadań, obiadów, podwieczorków oraz kolacji.  Wszystkie dania będą o podobnej zawartości kalorii oraz makroskładników.

Będą dostępne również dania wegetariańskie.

Samemu dobierasz sobie dania na jakie masz w danym dniu ochotę. Propozycje dań będą zmieniane co 28 dni.

Pod każdym treningiem otrzymasz informację, ile kalorii spalisz na treningu i ile kalorii dodatkowo powinieneś przyjąć w danym dniu.

  • W ciągu 28 dni możliwe 2 modyfikacje w planie treningowym

 

W ciągu 28 dni możliwe są 2 modyfikacje w planie treningowym. Jeśli np. w danym dniu masz delegację, rozchorowałeś się, startujesz w zawodach itp.  to możesz poprosić trenera o modyfikację planu treningowego.

  • Nieograniczony kontakt z trenerem za pośrednictwem maila lub Messenger

 

Możesz w każdej chwili zadać pytanie trenerowi za pośrednictwem Messenger lub emaila dotyczące treningu lub spraw okołotreningowych. Odpowiedź otrzymasz najszybciej jak to będzie możliwe.

  • Nieograniczona ilość konsultacji treningowych i żywieniowych

 

Możesz skorzystać z konsultacji treningowych omawiając np. Twój plan startowy, doradzić się w sprawie sprzętu itp. Z dietetykiem możesz omówić kwestie związane z żywieniem na co dzień lub na treningach/zawodach.

Czym różni się MŚ Cycling Academy od indywidualnej opieki trenerskiej?

 

  • Treningi nie są analizowane przez trenera.
  • Plan treningowy jest w opcji dla początkujących i średniozaawansowanych z uwzględnieniem wybranej dyscypliny kolarskiej oraz 2-3 startów docelowych.
  • Plan nie jest tworzony stricte indywidualnie tak jak w opcji opieki trenerskiej.
  • Plan wgrywany jest co 28 dni, a nie co tydzień jak w opiece indywidualnej.